Міністерство освіти і науки України (МОН України) і Фонд цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) оголосили прийом проектів від спільних колективів українських і американських вчених.

Останній день подання проектів – 31 липня 2017 року.

Приймаються пропозиції з фундаментальних та некомерційних прикладних досліджень в аграрній галузі у наступних напрямках:

Сталий розвиток землеробства – менеджмент земельних і водних ресурсів, що запобігає їх деградації під впливом індустріальних факторів, а також сприяє стійкості врожаїв до змін клімату та впливу інших факторів оточуючого середовища.

Біотехнології сільськогосподарського спрямування, які можуть підвищити врожайність сільськогосподарських культур, сприяючи при цьому екологічній стійкості сільськогосподарських земель, у тому числі такі, як генна інженерія, молекулярні маркери і діагностикуми, а також культури тканин рослин.

Проекти можуть належати до різних природничих дисциплін – біології, хімії, наук про землю, техніки, математики, фізики – при їх застосуванні до аграрної сфери. Очікується, що результати досліджень будуть опублікованими в рецензованих виданнях і сприятимуть розвитку глобальних наукових знань у відповідних дисциплінах. Дослідження можуть створювати базу для подальшої комерціалізації, але це не може бути основною метою проекту.

Основні цілі конкурсу:

Підтримка спільних наукових досліджень колективів науковців із США та України.

Сприяння розвитку міжнародних контактів наукової спільноти.

Встановлення стабільних партнерських відносин між дослідниками з України і США.

Проекти мають відповідати кожному із наступних критеріїв:

Дослідницька група проекту повинна складатися з вчених, що працюють у науково-дослідних інститутах або університетах як США, так і України.

Проект має включати одного керівника  проекту з України і одного керівника із США.
Вони будуть нести загальну відповідальність за виконання проекту у відповідній країні, координувати діяльність виконавців проекту і інститутів, які беруть участь у проекті. Кожен з них повинен відповідати наступним вимогам: 1) мати ступінь не нижче кандидата наук або магістра;
2) мати принаймні п’ять наукових публікацій в рецензованих наукових виданнях.

Керівник і члени української групи мають відповідати наступним вимогам: 1) бути громадянами України і постійно мешкати в Україні; 2) перебувати в Україні більшу частину терміну виконання проекту; 3) бути співробітником науково-дослідного інституту або університету; 4) бути задіяними тільки у цивільних дослідженнях.

Повний текст оголошення розташовано за посиланням:

Грант розміром до 107 тисяч доларів США (57 тисяч доларів для української групи і 50 тисяч доларів для американської групи) надається для виконання проекту на період одного року.

Проекти подаються в CRDF Global через Електронну систему подачі проектів і в МОН України в паперовому вигляді і в електронному форматі.

МОН України

CRDF Global