Природничий університет в Любліні – сучасний державний вищий навчальний аграрний заклад з доброю репутацією серед вчених і роботодавців Польщі, з яким колектив Львівського національного аграрного університету підтримує багаторічні дружні і тісні зв’язки у різних напрямах співпраці відповідно до укладеної угоди.

У Люблінському природничому університеті навчається понад 8000 студентів. Вони здобувають освіту на 6 факультетах з понад 70 спеціальностей. З ними співпрацюють 60 ЗВО інших країн у рамках програми Erasmus+ та двосторонніх угод. Це означає, що студенти мають можливість частину року навчатись за межами Польщі.

Нещодавно на запрошення наукового комітету ХХ Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій»  у Львівському НАУ перебувала делегація дружнього університету і взяла участь в його роботі у складі д-р габ., професора Галіни Ліпінскої – завідувачки кафедри луківництва і ландшафтного дизайну, д-р габ., професора Тереси Вилупек – головної воєвудської інспекторки з охорони рослин і насінництва в Любліні, д-р інж. Гелени Цвінталь та д-р. інж. Адама Гаврилюка. Гості ознайомилися з науковими досягненнями нашого університету, його історією, умовами навчання студентів і праці колективу, відвідали історичні місця м. Львова.

За участі доктора с.-г. наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України І. А. Шувара і гостей відбувся круглий стіл на тему «Стан та перспективи розвитку аграрної науки і практики у контексті сучасних глобальних змін клімату» з керівниками підрозділів Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Під час зустрічі обговорено низку актуальних проблем сучасного аграрного виробництва, характерних для аграріїв обох країн. Зокрема, йшлося про удосконалення навчальних програм, пов’язаних з підготовкою фахівців карантинних, насінних  інспекцій, якості засобів захисту рослин та їх ефективного застосування, а також обміну досвідом у сфері аграрного виробництва, перероблення, зберігання  та збуту продукції. Запропоновано укласти угоду про співпрацю під час наступної зустрічі.

У відповідь на запрошення ректора природничого університету в Любліні д-р габ., проф. Зігмунта Літвінчука з нагоди 65-річчя від часу заснування університету та Інавгурації 2019–2020 навчального року ректора Львівського НАУ на високому зібранні  репрезентувала делегація у складі декана факультету агротехнологій і екології доц. Володимира Бальковського і професора кафедри технологій у рослинництві Івана Шувара.

Окрім того, на запрошення декана факультету агробіоінженерії д-р габ, проф. Кшиштофа Ковальчика вони представляли наш університет у зустрічі зі студентами 1-го курсу, працівниками деканату та факультету. Наші делегати ознайомилися з напрямами підготовки фахівців на факультеті, умовами праці, побуту і навчання студентів, побували у новій сучасній науковій бібліотеці університету.

Обговорено низку пропозицій для активізації співпраці між навчальними закладами, зокрема щодо стажування, обміну студентськими практиками, колективних публікацій, які підтримано обома сторонами зустрічі.

 

Powered by Web Agency